כמעט כל אדם נזקק בשלב כלשהו בחייו לאשראי חיצוני, בין אם זה בגלל הוצאות בלתי צפויות, אירוע משפחתי, מצב בריאותי, רכישות משמעותיות, נסיעות לחו״ל או צמצום פתאומי בהכנסות שלא מאפשר לעמוד בתשלומים השוטפים.

ישנם סוגים רבים של אשראי שמוצעים ללווים ממגוון בנקים, כאשר הריבית משתנה בין הבנקים והמסלולים השונים, אך גם תלויה בזהות הלווה והאפשרויות הכספיות שלו. יותר מכך, הריביות ותשלומי ההלוואה משתנות לאורך זמן בהתאם לשינויים המיקרו והמקרו כלכליים.

בלי להתייחס כרגע לסוג ההלוואה הנלקחת, מומלץ לכל לווה פוטנציאלי לבצע סקר שוק ולבצע חישוב החזר הלוואות. חישוב הלוואות מאפשר להיערך בצורה טובה יותר מבחינת התקציב העתידי ויכול לחסוך כסף רב. הדרך הטובה ביותר לעשות חישוב הלוואות היא באמצעות מחשבון משכנתא.

חישוב הלוואות שפיצר

הלוואות שפיצר הן ההלוואות השכיחות ביותר בישראל, כאשר התשלומים מתבצעים בצורה כזו, שרוב הריבית יורדת בהתחלה ויורדת באופן מדורג עד ל-0. הקרן לעומת יורדת תחילה באופן מינימאלי ומגיעה עד לרמתה הגבוהה בסיום ההלוואה. בעת חישוב הלוואות שפיצר תוכלו לדעת מהי החלוקה בין הריבית והקרן בכל חודש.

חישוב הלוואות גישור

הלוואות גישור נטלות בדרך כלל בעת לקיחת משכנתא, אך לא רק. מטרתן היא לגשר בין הפער בין רכישת הדירה החדשה ומכירת הדירה הישנה, במקרה שהלווה לא מצליח למכור את דירתו בזמן. הלוואות גישור נלקחות בדרך כלל לזמן קצר אבל גם לתקופה הקצרה הזו תוכלו לבדוק את האטרקטיביות שלהן על ידי חישוב הלוואות גישור.

אדם מחשב ריבית של הלוואה

חישוב הלוואות פריים

הלוואות פריים גם הן פופולאריות מאד בישראל, במיוחד בסביבה של הריבית הנמוכה כיום. הריבית בהלוואות אלו צמודה לריבית של בנק ישראל + 1.5%. בעת חישוב הלוואות פריים חשוב לקחת מרווחי ביטחון כי הריבית במשק יכולה להשתנות במהירות.

חישוב הלוואות צמודות

מדובר כאן באשראי שצמוד למדד המחירים לצרכן ונעשה בו שימוש באופן רחב בבנקים. כאשר עושים חישוב הלוואות צמודות, צריך לזכור שהמדד עולה רוב הזמן וזהו למעשה אחד מיעדי בנק ישראל (העלאה של 2% בשנה).

חישוב הלוואות משכנתא

זהו אחד החישובים החשובים ביותר כי מדובר בסכומי הכסף הגבוהים ביותר. חשוב לעשות השוואה בין האפשרויות השונות שמוצעות.

חישוב הלוואות בלון

מדובר על הלוואות שבהן משלמים רק ריבית בהתחלה ואת הקרן בסוף. הן נחשבות יקרות מאד כך שחשוב לדעת מהי התפלגות התשלומים.

אנו באתר הלוואות ביקשת קיבלת עומדים כאן לשירותך ונשמח לענות על כל שאלה. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ונחזור אליך במהירות האפשרות.

נגישות