הביקוש הגבוה לנדל"ן לא פוסח גם על אזורי הכפר והקיבוצים בישראל, אך יש לזכור, כי בניית נדל"ן בשטחים קיבוציים היא ייחודית משום שהיא נעשית בדרך כלל על קרקע משותפת של הקיבוץ ולא רשומה על שמם הפרטי של בעלים. בנוסף לכך, יש לא מעט בעיות בירוקרטיות שנוגעות ליעוד קרקע חקלאית או מסחרית – לא פעם ישנן סתירות ובירורים משפטיים שיש להסדיר לפני תחילת הבנייה בשטחים אלו.

בית שנבנה בעזרת הלוואות לבנייה בקיבוצים

הלוואות לבנייה בקיבוצים

יש לציין כי הלוואות לבנייה בקיבוץ ניתנות בדרך כלל לבנייה עצמית, שלא כמו בעסקאות הנדל"ן העירוניות. כיום גופים פיננסיים רבים הפנימו את הפוטנציאל הגדול שיש לקיבוצים ומציעים להם מגוון הלוואות בתנאים אטרקטיביים למדי. מכיוון שהאוכלוסייה בקיבוצים נמצאת בדרך כלל במצב סוציו-אקונומי גבוה, אפשרויות המיקוח מול הבנקים גם כן גבוהים יותר.

בנוסף לכך, הבנקים וגם גופים חוץ בנקאיים מציעים את שירותיהם של יועצים המומחים בהתנהלות מול מנהל מקרקעי ישראל בנוגע לשאלת יעוד הקרקע ובעיות בירוקרטיות אחרות. מומלץ מאד לברר על גופים פיננסיים שיש להם הסדר מסוים עם נציגיהם של הקיבוצים.

לאחר קבלת האישורים הנדרשים, שאלת ההלוואה לצורך בניית בית הופכת להיות סטנדרטית לחלוטין ונפתרת כמו בקשות משכנתא אחרות. הלווה מגיש בקשה לסכום משכנתא בגובה מסוים והתשובה מתקבלת לאחר הבדיקות הבנקאיות הנדרשות.

האם יש לך שאלות נוספות בנוגע לאפשרויות של הלוואות לבנייה בקיבוצים? אנו באתר ביקשת קיבלת עומדים כאן לרשותך ונשמח לעזור לך ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך באתר וניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.

נגישות