שוק המשכנתאות בישראל הינו בעל מחזור שנתי של מיליארדי שקלים ועושה רושם כי עם עליות מחירי הדיור המתמשכים, מחזור זה אינו עומד להצטמצם. עלות רכישת נדל"ן בישראל הפכה להיות יקרה הרבה יותר בשנים האחרונות והרוכשים הפוטנציאליים מחפשים בכל עת דרכים חדשות ויצירתיות להגיע לחלום הדירה המיוחלת.

כסף של הלוואות למימון דירה

הלוואות למימון דירה בבנקים

יש לציין, כי הבנק המרכזי אינו מקל על רוכשי הדירות ומקשיח את הרגולציה שלו על הבנקים המסחריים, שהם המלווים העיקריים של אשראי לציבור. הסיבה לכך היא, שישנו חשש בבנק ישראל כי סביבת הריבית הנמוכה בה אנו נמצאים כיום, תוביל ללקיחת משכנתאות בסכומים עצומים ותסכן את הבנקים והלווים כאחד.

בגלל הסיבות הללו, נטילת משכנתא מהבנק הפכה להיות לתהליך מסובך הרבה יותר – ההון העצמי של הלווים חייב כיום להיות 30% לפחות מעלות הדירה, המסלולים בריבית משתנה הוגבלו מאד, שימוש בחברת אשראי חיצוני EMI להשלמת סכום המשכנתא הופסק גם הוא. עם זאת, הלוואות למימון דירה והלוואות לבנייה קיימות לא רק במסגרת ייחודית של משכנתאות מהבנקים.

הלוואות לבית מאפיקים חוץ בנקאיים

לווים שמתקשים לגייס את ההון העצמי הדרוש המינימאלי לרכישת דירה או בנייה עצמית, יכולים לפנות לגופים חוץ בנקאיים רבים ולקבל הלוואות לבניית בית או השלמה של הסכומים החסרים לקניית דיור. אפיקי גיוס אשראי לדיור יכולים להיות חברות ביטוח, חברות כרטיסי אשראי ואף גופים פיננסיים פרטיים אחרים.

חשוב לזכור, כי הלוואות חוץ בנקאיות ניתנות ללווים בדרך כלל בתנאים אטרקטיביים פחות מאלו של הבנקים בגלל יתרון הגודל של הסקטור הבנקאי וסיכון האשראי הגדול שמתבטא בריבית הגבוהה יותר עבור ההלוואות. עם זאת, הסיכוי לקבל את המימון הדרוש ללא סיבוכים בירוקרטיים הוא גדול הרבה יותר. בנוסף, תמיד עומדת בפניכם האפשרות לסגור את ההלוואה באמצעות פירעון מוקדם בשלב מאוחר יותר.

אנו באתר ביקשת קיבלת עובדים עם בנקים וחברות חוץ בנקאיות רבות שעוסקות במימון ואשראי של עסקאות נדל"ן. בעזרת הידע והניסיון שלנו, נוכל להציע לך את ההצעות האטרקטיביות ביותר עבור מימון הדירה העתידית שלך. במידה ואתה רוצה לשמוע מידע נוסף, השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.